Yardım:Nasıl katkı vermeli

habeRSS sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
katki.png Bu başlığa katkı sağlamakta özgürsünüz. Bunun için "Düzenle" bağlantısını takip etmeniz yeterli. Eğer içeriğe dair sorun ya da düşünceniz varsa "Tartışma" sayfasını düzenleyerek mesajınızı bırakabilirsiniz.

İçeriklere katkı sağlayın[düzenle]

Haber sitelerinin RSS adresleri sayfasındaki RSS adreslerini kontrol ederek başlayabilirsiniz. Listede göremediğiniz haber sitelerinin RSS adresleri varsa sayfayı düzenleyerek ekleyebilirsiniz. Ya da RSS adresinde değişiklik meydana gelmiş adresleri değiştirebilir, artık yayın yapılmayan siteleri listeden kaldırabilirsiniz. Yalnızca yaptığınız değişiklikleri ilgili sayfanın tartışma bölümünde belirtmeniz gerekmektedir. Böylece İçe aktarma dosyası ve Altın RSS adresi gibi veri işleme gerektiren kısımlar hazırlanırken gönüllülerimize yardımcı olmuş olursunuz.

Yardım sayfaları hazırlayın[düzenle]

Ziyaretçilerin projenin amacını daha kolay anlamasını sağlamak ve daha kolay bir kullanım deneyimi yaşamalarına olanak vermek için (şu anda okuduğunuz bu başlık gibi) yardım sayfaları hazırlayabilirsiniz.

Projeye katkı sağlayın[düzenle]

Beyin fırtınası sayfasında yer alan Proje, Politika ve Teknik başlıkları altında kendi fikirlerinizi paylaşarak, gördüğünüz hataları ileterek bir tartışma ortamı yaratmanız gönüllülerce yürütülen habeRSS projesini ileriye taşıyacaktır. Fikirlerinizi dile getirmekten çekinmeyin!

Çevrenizdekilere söz edin[düzenle]

habeRSS projesine katkı sağlamanın tek yolu şu anda içinde bulunduğunuz wiki değildir. Etrafınızdaki insanlara bu projeden bahsederek daha çok kişinin kullanmasına ve dolayısıyda daha çok kişinin katkı sağlamasına yol açabilirsiniz. Bunun için birebir görüşmelerde projeyi dile getirmenin yanısıra sosyal ağlarda sitenin bağlantısını paylaşarak da işin bir ucundan tutabilirsiniz.