Yardım:Nereden başlamalı

habeRSS sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
katki.png Bu başlığa katkı sağlamakta özgürsünüz. Bunun için "Düzenle" bağlantısını takip etmeniz yeterli. Eğer içeriğe dair sorun ya da düşünceniz varsa "Tartışma" sayfasını düzenleyerek mesajınızı bırakabilirsiniz.

RSS adı verilen internet besleme formatı alanında yeniyseniz birçok platformda çalışan kolay ve ücretsiz bir yazılım olan Feedly ile haber takibi yapmaya başlayabilirsiniz.

Siteye girdiğinizde orta kısımda hızlıca RSS'i ve bu formatla yayın yapan siteleri keşfedebilmemizi sağlayan "Explore" butonunu görüyoruz. Butona tıkladığımızda içeriğini görüntülemek istediğimiz sitenin RSS adresini girebileceğimiz bir alan karşımıza çıkıyor. Buraya Haber sitelerinin RSS adresleri başlığında yer alan adreslerden birini girerek içeriği doğrudan görüntüleyebilirsiniz. Ya da doğrudan içeriğini görüntülemek istediğiniz sitenin adını yazarak arama yapabilirsiniz.

Örnek: http://feedly.com/i/subscription/feed/http://rss.hurriyet.com.tr/rss.aspx?sectionId=1

Oturum açma[düzenle]

Feedly'nin en önemli özelliği çoklu platform desteğidir. "Login" bağlantısını kullanarak başta Google ve Facebook olmak üzere sosyal ağlardaki hesabınız aracılığıyla üye olmaya gerek kalmadan oturum açabilirsiniz. Bu oturuma farklı cihazlardan erişebilir, özelleştirdiğiniz ayarlarıyla kullanabilirsiniz.

İçe aktarma[düzenle]

"Add Content" kısmından RSS adreslerini tek tek ekleyebileceğiniz gibi içe aktarma dosyasını kullanarak tek seferde tüm adresleri de ekleyebilirsiniz. Bu içe aktarma işlemini, "Organize" kısmında yer alan "Import OPML" bağlantısını takip edip cihazınıza çektiğiniz OPML dosyasını göstererek yapabilirsiniz.